Wat ga je doen?
Toneel: Je speelt een rol door gebruik te maken van tekst, stem en lichaamstaal. Je leert verschillende technieken: zoals emoties, rolontwikkeling en de 5 W’s en maakt alleen of samen met anderen scènes. Daarnaast leer je steeds meer voor een publiek te spelen, hen mee te nemen in je verhaal en met zelfvertrouwen op het podium te staan.
Zang: Je gaat op zoek naar de stem en de bijpassende emotie, die bij de verschillende personages passen. Er is aandacht voor zangtechniek, solozang, samenzang, meerstemmig zingen en het zelf schrijven van liedjes. Samen met anderen leer je een boodschap over te brengen naar het publiek door middel van zang.
Dans: Naast het oefenen van danstechniek, modern/jazz/showdance en improvisatie opdrachten gebruik je bewegingen om een verhaal te vertellen. Door bewust gebruik te maken van je lichaam, bewegingen en verschillende dansstijlen, versterk je het verhaal van scènes en liedjes. We werken aan solo’s en dansen in groepjes. Je krijgt richtlijnen en inspiratie hoe je zelf een dans kunt maken.
Over de lessen
De musicallessen zijn groepslessen. Iedere discipline (toneel, zang, dans) krijg je van een aparte docent. Tijdens de lessen werk je aan een voorstelling. Het eerste deel van het seizoen werk je voornamelijk aan je spel-, dans- en zangtechniek. Naarmate het seizoen vordert besteed je steeds meer aandacht aan het samenbrengen van de drie disciplines en het repeteren. Aan het einde van het cursusjaar sta jij met jouw eigen voorstelling op het toneel van een theater in Delft. En speel je de rol van je leven voor publiek. Daarna is er voor de hele groep afsluitende les.